چه خوش گفت فردوسی پاکزاد ...

چه خوش گفت فردوسی پاکزاد...

به نام خداوند جان و خرد                          کزین برتر اندیشه بر نگذرد

امروز، روز بزرگداشت ابر مرد تاریخ و ادبیات ایران زمینه. کسی که بسی رنج برد در آن سال سی تا عجم زنده کرد ست بدین پارسی. و الحق چه خوش پیش بینی کرد که: نمیرم از این پس که من زنده ام/ که تخم سخن را پراکنده ام.

فکر می کنم تنها ما ادبیاتی‌ها (اصطلاح رایج بین خودمونه وگرنه تو کشور ایران همه به نوعی ادبیاتی هستند همون طور که همه سیاسی ان)،‌ ... بله می‌گفتم : فقط ما نیستیم که معتقدیم اگر قراره تو این کشور روزی به نام روز شعر و شاعری نامیده بشه،‌ اولین چیزی که به ذهن آدم می‌رسه اینه که چه روزی بهتر و چه نامی برتر از نام فردوسی. کاش بزرگانی که به خودشون اجازه و جرات می‌دن که در تقویم روزهای بزرگ رو تعیین کنن، یک بار شاهنامه رو می‌خوندند.

(البته شهریار سخن!!!! هم جای خود دارد!!! )

/ 11 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رهسپار عشق

پاسخ پيامتان خيلی خنک ! بود . در عين حال ممنون که وقت گذاشتی

محمد

سلام وبلاگ جالبی..به من هم سر بزن

علی ججازی

سلام . ممنون از اينکه سر زدی و شعر خوبی که نوشتی .شعرت بيانگر حسن انتخابت و ايضا بيانگر فهمت از شعراست که بحمدالله بالاست و رو به رشد . از اينکه می بينم يه دانشجو در اولين مراحل تحصيل با وجود مشغله زياد اينقدر دل به شعر می ده خوشحالم . اگر همه ما نسبت به کار .به شغل .به نوع تحصيلات .به دلبستگی ها تعهد و تقيد داشته باشيم و با احساس مسئوليت و يه کمکی تحمل رنج و زحمت دنبال کارهامان را بگيريم بدون شک وضع ما ها خيلی بهتر از اينی که هست می شود . وبلاگ شما خوب است متنوع است بيانگر فراخی ذهن شما و فرانگری شماست . خدا يارت دختر . همه را خواهم خواند اگر قسمت بود و در اکثر موارد نوشته نوشت و نظر خواهم داد به رسم تقدير و تشکر از اينهمه زحمتی که کشيده ای . از کمی مراجعه کننده دلگير نباش چونکه من هم دلگیر نيستم ما دنبال دم ادبياتيم و تنفس در هوای سبزش پس کیفیت مراجعه کننده به کميتش می ارزد و ما انرا بهتر می دانیم تا سعدی هست تا فردوسی هست تا نیما هست تا اخوان هست تا شاملو هست تا لنگرودی هست تا..هست شاعر و هوادار شعرتنها نیست حتی اگر خوش برای خودش بنویسد دنیای شادی و شعف شعر حقیقتا بی پایان است موفق باشی

مريم

اگه اونها چنين شعوری داشتند اوضاع ما اين شکلی نبود

مريم

سلامممممممممممممممم خوبيد؟ منم اين روز رو بهت تبريک ميگم. واقعا نمی دونم چی بگم بازم ميام بای

تورج بخشایشی

سلام با جنون خودبيني معرفي وبلاگ نمايش/گاه تو اهل دانش و فضلي همين گناه ات بس لطفا فقط از اين طناب استفاده كنيد و ديگر هيچ... و دو شعر با حال و هواي مشابه بروزم.

مردی که موش شد

سلام خانوم منشی‌پور! از اینکه حاضر شدید وقت ارزشمند خودتونو صرف خوندن شعرهای من کنید ممنونم! من به دلایل کاملا شخصی از دنیای سرودن خارج شده‌ام. و هیچوقت دیگر نه شعر می‌گویم و نه جایی شعرهایم را می‌نویسم. این وبلاگ در پیت را هم فقط و فقط برای ارتباط با دوستان قدیمی سر پا نگه داشته‌ام. خیلی‌ها به من ظلم کردند و مرا رنجاندند.