چند روز پیش ( دقیقا ۸ اردیبهشت ) مراسم نکوداشت شاعر،‌نویسنده و محقق بزرگ و برجسته کشور ،‌ محمد شمس لنگرودی در دانشکده  ادبیات دانشگاه آزاد کرج برگزار شد. هرچند که این دانشکده همچون دانشکده های دیگه کشور (منظورم دانشکده های ادبیاته ) دچار نوعی سنکوارگی شده بود، ولی به تازگی با چند فعالیت جانانه ادبی، دچار چنان تحولی شد که چشم و دهان خیلی ها را باز گذاشت.

به هر حال،‌  قصدم تعریف و تمجید از دانشکده ای که توش درس خوندم نبود، ‌بلکه می‌خواستم بگم این جلسه، از بهترین جلساتی بود که من شاهدش بودم - هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی- حضور شمس،‌ حضور دکتر احمد پوری (مترجم)،‌حضور بسیاری از شاعران خوب و مطرح (که اسمشون زیر اسم شمس کمرنگ شد) و از همه مهمتر استقبال و حضور شگفت انگیز دانشجویان ادبیات و غیر ادبیات از این برنامه، نوید احیای محافل ادبی - علمی واقعی رو  با خود همراه داشت.

 البته من بازهم سفارشی کار می‌کنم و همین جا به طور ویژه تشکر می کنم از آقای سامان ح اصفهانی که البته من و خیلی های دیگه می دونیم که جلسه اون روز با تلاش و پی گیری او برگزار شد ضمنا زحمتها و تلاشهای دیگر دوستان رو هم نادیده نگرفته و به همه اونها خسته نباشید و دست مریزاد می‌گم.

/ 2 نظر / 5 بازدید
حسين

چه جالب! بالاخره يه برنامه با کيفيت که دانشجويان رو راضی کنه برگزار شد!! اگه مشروح برنامه رو برام ايميل کني،‌ تو يه روزنامه چاپش مي كنم.

حسن

سلام این سامان آخر هرچی مجریه تو هم دست کمی ازش نداری جفتتون آینده درخشانی در پیش رو دارید اگه لامپ فروش نشید یه چیزی می شید