خداحافظ

بدرود ... این پست رو با خداحافظی شروع می کنم،‌خداحافظی با همه چیزهایی که بود و نیست و نبود و هست. خداحافظی با جوونهای موفق، خداحافظی با جوونهای با نشاط،‌خداحافظی با جوونهای جوون.  زیاد عجله نکنید الآن می گم منظورم چیه: آمار جدید نشون می ده سن اعتیاد و بزهکاری و فحشا، به طرز وحشتناکی پایین اومده،‌سن اعتیاد تو ایران بین ١٣ تا ١٧ ساله و هر روز نزدیک به ٣٠٠ نوجوون ایرانی به دام اعتیاد کشیده می شن. اعتیاد تو کشور ما معضل ریشه داریه، ولی تا کِی این معضل می خواد ریشه هاش رو گسترش بده،‌معلوم نیست. این که سن اعتیاد هرروز داره کمتر و  کمتر می شه و سن فحشا وبزهکاری در نوجوونها، اینها واقعیتهاییِ که متاسفانه گریزی ازشون نیست. البته پذیرفتن این واقعیت به تنهایی دردی دوا نمی کنه، اینکه ما بدونیم این واقعیات وجود داره ولی نتونیم کاری کنیم‌،خیلی دردناکه. اینکه ببینی یه نوجوون از درد خماری داره مثل مار به خودش می پیچه،‌اینکه بیشتر از ٣٠٠ جور مواد مخدر تو ایران وجود داره،‌اینکه آمار مرگ در نوجوونها و جوونها به دلیل تشنجات حاصل از مصرف این مواد داره سرسام آور می شه...

نمی دونم قرار آخرش چی بشه؟ آخر این بازی مسخره، قراره کی برنده باشه؟ یکی می گفت این یه جور نسل کشیه، نسل کشیِ خاموش.خیلی اثر بخش تر از کشتن با آلات قتاله است. وقتی یه جوونی گرفتار این مواد میشه ، حتی اگه یه روزی هم بتونه از شرش خلاص بشه، اثرات وحشتناک اون تو نسلهای بعدی که از اون به جا می مونه خودش رو نشون میده، مثل بمبهای اتمی و شیمیایی که تا چند نسل رو نابود می کنه!!!

دلم واسه خودم می سوزه که نمی تونم هیچ کاری کنم. دلم واسه اون جوونی می سوزه که فقط برای تجربه یه هیجان کاذب،‌چیزی به اسم زندگی رو می بازه. دلم واسه پدر مادرهایی می سوزه که دارن پرپر شدن بچه هاشون رو می بینن و کاری از دستشون بر نمی‌آد. دلم برای ایران می سوزه که قراره آینده سازانی از این دست داشته باشه.

با ایران،‌ایرانِ سریلند، ایران با افتخار،‌ایران بزرگ خداحافظی می کنم. با آینده خداحافظی می کنم، با گذشته خداحافظی می کنم،‌با خودم هم. ..... یادش بخیر !!!

/ 1 نظر / 14 بازدید
erfan

for you [گل][گل][گل][گل]